Zostań sponsorem

Budowanie skojarzeń z modnym (i zdrowym!) hobby, jakim jest bieganie oraz plenerowymi imprezami, w których biorą udział nie tylko biegacze, ale także ich rodziny i setki kibiców, to inwestycja w wizerunek firmy. To także nowe (lub większe) możliwości handlowe.

Organizowane przez nas Maraton i Półmaraton Warszawski to nie tylko biegi. To ogromne wydarzenia w centrum stolicy, którym towarzyszą festyny i liczne atrakcje adresowane do osób, które nie połknęły jeszcze biegowego bakcyla. Dwa razy do roku sponsorzy uczestniczą w imprezach odbywających się w najbardziej reprezentacyjnych punktach Warszawy, gdzie mogą zaprezentować siebie i swoje produkty. O ich popularności najlepiej świadczy frekwencja – w 2014 roku miasteczko maratońskie odwiedziło blisko 31 000 sympatyków biegania. Obie imprezy uzupełnia maraton sztafet Ekiden rozgrywany co roku w jednym z malowniczych parków Warszawy.

Masowe biegi uliczne są tematem wielu publikacji w mediach – nie tylko sportowych. Medialność maratonów przekłada się bezpośrednio na wizerunek miast, które są ich organizatorami, oraz sponsorów tych wydarzeń. W 2014 roku na temat 27 popularnych biegów opublikowano łącznie 16 000 materiałów, a liderem klasyfikacji został Maraton Warszawski, na temat którego ukazało się 4150 publikacji, z czego 80 proc. w mediach ogólnopolskich – wynika z raportu „Polskie Maratony”.

ROZDZIAŁ – LOREM IPSUM EST  »  PODROZDZIAŁ

Jednocześnie ekwiwalent reklamowy imprezy oszacowany został na ponad 25 mln zł. Maraton Warszawski zdeklasował pod tym względem konkurencję.

ROZDZIAŁ – LOREM IPSUM EST  »  PODROZDZIAŁ

Sponsorzy otrzymują standardową ekspozycję na stronie internetowej biegu, w komunikacji elektronicznej Fundacji, reklamach prasowych i radiowych, na drukowanych materiałach reklamowych, a także podczas imprezy – w postaci projektowanych indywidualnie stref sponsorskich, punktów kibicowania, banerów, balonów, bram na trasie. Osobną formą komunikacji z grupą docelową jest sampling materiałów w pakietach startowych czy wynajęcie stoiska na targach „Sport & Fitness” towarzyszących naszym imprezom.
Dodatkową możliwością komunikacji są konkursy i inne działania realizowane w porozumieniu z każdym ze Sponsorów indywidualnie.

Nasze imprezy w liczbach

pol

ekiden(1)

mar

 

Nagrody i wyróżnienia

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone, fot: Rafał Nowakowsk, Beata Czarnecka - www.sportografia.pl www.sportevolution.pl

Organizowanym przez Fundację imprezom biegowym przyznane zostały prestiżowe nagrody – 35. PZU Maraton Warszawski uznany został za najlepszą Masową Imprezę 2013 roku w 79. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”, Maraton Warszawski uznany został za Imprezę Roku 2012 w plebiscycie miasta stołecznego Warszawy, 9. PZU Półmaraton Warszawski najlepszym polskim półmaratonem 2014 roku uzyskując nagrodę im. Tomasza Hopfera w plebiscycie portalu Biegi Masowe. Nasze flagowe imprezy doceniane były również za najwyższą frekwencję uczestników.

Oferowane współpracującym z nami firmom pakiety sponsorskie opierają się na strukturze kilkustopniowej: firma wspierająca, partner, sponsor i sponsor tytularny. Zbudowane zostały tak, aby w sposób odczuwalny dawać naszym partnerom dodatkowe świadczenia wraz ze wzrostem wielkości ich wsparcia dla imprezy.

Szczegółowych informacji dotyczących współpracy sponsorskiej udziela: filip.karczmarczyk@maratonwarszawski.com, tel. 600 912 626