Porady żywieniowe

Chcesz jeszcze lepiej przegotować się do zbliżającego się półmaratonu? Sprawdź przygotowany przez ambasadora marki Arla Protein plan dietetyczny i zobacz, jak powinna wyglądać Twoja dieta na tydzień przed biegiem, 3 dni przed wydarzeniem oraz w dniu startu!  

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Porady żywieniowe zostały przygotowane przez ambasadora wysokobiałkowych produktów Arla Protein – dietetyka Mateusza Gawełczyka. Propozycje są dedykowane osobom, które chcą dowiedzieć się, w jaki sposób mogą jeszcze skuteczniej przygotować się do zbliżającego się półmaratonu, by podczas biegu móc dać z siebie wszystko.

MATEUSZ GAWEŁCZYK

Mateusz Gawełczyk zjadł zęby na przygotowaniu dietetycznym i treningowym sportowców wyczynowych i amatorów. Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i Katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego w przeszłości sam aktywnie zajmował się sportem, przez lata zdobywając medale mistrzostw Polski w pływaniu. Podając przepis na sportowy sukces, Gawełczyk skupia się na 3 obszarach – właściwym doborze ćwiczeń, konsekwencji i przemyślanej diecie.

Forma zależy od wszystkiego, co jemy, warto więc w swoim jadłospisie przemyśleć również przekąski. Małe posiłki powinny być równie kompletne i przemyślane, ponieważ w jadłospisie osoby na diecie nie ma miejsca na przypadkowe puste kalorie. Kluczem do zdrowej sylwetki jest regularność – nie tylko na sali ćwiczeń, ale także przy stole. Dlatego tak ważny jest plan działania i ogólnotreningowe wsparcie – tłumaczy ekspert.

WSPARCIE NA WYŻSZYM POZIOMIE

Regularne posiłki są sprzymierzeńcem w walce o dobrą formę – jedząc systematycznie przyjmujemy mniej kalorii, jednocześnie utrzymując wysoki poziom energii. Co ważne, posiłkiem jest także przekąska, dlatego kiedy masz na nią ochotę, sięgnij po produkt, który Cię wzmocni. Najlepiej taki, który zawiera odpowiednią ilość budującego i regenerującego białka.

Twój najpyszniejszy sparingpartner

Nowe produkty Arla z linii Protein charakteryzuje mocny skład, oparty na naturalnych składnikach. Pyszne, lekkie produkty Arla Protein o zmniejszonej zawartości tłuszczu i dodanego cukru, nie zawierają laktozy. Dostępne są w 3 różnych wariantach – serka wysokobiałkowego, mlecznego shake’a i jogurtu. Każdy z nich występuje w 2 smakach: serek wysokobiałkowy – naturalny i marakuja z papają, mleczne koktajle – tropikalnym i malinowo-truskawkowym, zaś jogurty w smakach mango i truskawka.  

W białku siła

Każda porcja Arla Protein to 20 g białka w porcji produktu. Przekąski o obniżonej zawartości cukru rafinowanego i tłuszczu to produkt idealny dla osób, które biorą życie garściami – aktywnych fizycznie i dbających o sylwetkę. W owocowych wersjach smakowych głównym źródłem cukru jest naturalny koncentrat, sok owocowy lub stewia – naturalny smak owoców nie jest wzmacniany chemicznymi dodatkami. Arla Protein to świetny i naturalny sposób na szybkie odżywienie organizmu przed i po wysiłku fizycznym.

Zawsze po drodze

Produkty Arla Protein zaprojektowano tak, byś mógł zawsze mieć je pod ręką. Dzięki opakowaniom On-the GO, możesz zabrać ze sobą na siłownię lub trzymać w biurowej lodówce. Mleczne shake’i znajdują się w poręcznych buteleczkach, które pozwalają na spożycie produktu w dowolnym miejscu poza domem, do twarożków dołączono wygodne, jednorazowe łyżeczki.

 

DO PÓŁMARATONU CORAZ BLIŻEJ! DO ZOBACZENIA! #ALWAYSSTRONG