Letni obóz w Szklarskiej Porębie

13646770_10153893952791225_1663379954_o

Fundacja „Maraton Warszawski” zorganizowała 11. edycję letniego obozu treningowego.

Obóz odbył się tradycyjnie w Szklarskiej Porębie w terminie 13-20.07.2019 r.

Zapraszamy już na przyszłoroczny turnus biegowy wzbogacony o zajęcia na basenie (nauka i doskonalenie techniki pływania) lub turnus triathlonowy. Turnusy odbywają się w tym samym terminie.

O terminie obozu w 2020 roku będziemy informować niebawem.

Dla kogo jest nasz obóz biegowy?

Trenujemy w 3 grupach w podziale na poziom zaawansowania:

  1. Osoby początkujące, które potrafią bez zatrzymywania (lub z krótkim przystankiem) przebiec 5 km. Chciałyby zacząć regularnie ćwiczyć, poprawić samopoczucie i sylwetkę.
  2. Osoby średniozaawansowane, które biegają dość regularnie i czasem swoje możliwości sprawdzają podczas biegów ulicznych.
  3. Osoby zaawansowane, które biegają systematycznie i często startują w biegach masowych. Mile widziane takie z wynikami 40’/10km i szybciej, a w maratonie 3:00 i szybciej (może być 2:20 – damy radę;)).

 

TRENERZY:

Piotr Rostkowski – były rekordzista Polski w biegu na 1500m, rekord życiowy 3:35,62

Anna Rostkowska – półfinalistka igrzysk olimpijskich w biegu na 800m, wielokrotna mistrzyni Polski w biegu na 800m, rekord życiowy 1;58,72

Jakub Karasek – biegacz, trener i dziennikarz biegowy. Założyciel i trener Entre Running. Dziennikarz portalu magazynbieganie.pl, zajmujący się metodologią treningu, historią biegania i sportem, amatorskim jak i zawodowym. Sam również pasjonuje się biegową rywalizacją, walcząc o poprawę indywidualnych wyników.

Andrzej Skorykow – trener Warsaw Masters Team, wicemistrz Europy masters w pływaniu

Maciej Żywek – trener koordynator, treningi kolarskie

 

ZAKWATEROWANIE: hotel BORNIT*** Szklarska Poręba

Posiłki gwarantowane: śniadanie (szwedzki stół), lekki lunch (szwedzki stół) i kolacja (szwedzki stół – zimna płyta).

PRZYKŁADOWY DZIENNY ROZKŁAD ZAJĘĆ:

6:45 – trening pływacki (grupa triathlonowa)

7:20 – rozruch poranny lub zajęcia na basenie (grupa biegowa)

8:00 – odprawa, śniadanie

9:00 – zajęcia teoretyczne

10:00 – trening główny (biegowy lub kolarski)

13:00 – lunch, czas wolny

15:00 – trening popołudniowy (biegowy lub kolarski – grupa triathlonowa)

15:30 – zajęcia na basenie (grupa biegowa)

17:30 – zajęcia prowadzone przez trenera przygotowania motorycznego

18:30 – obiadokolacja

20:00 – zajęcia teoretyczne, wyjście na salę (gry zespołowe), zajęcia integracyjne, sauna lub basen ewentualnie czas wolny – do wyboru

Uwaga – powyższy rozkład ma jedynie charakter orientacyjny i może zmieniać się w zależności od decyzji trenerów oraz życzeń uczestników. Szczegółowy program ustalony będzie po podziale na grupy zaawansowania na podstawie ankiet wypełnianych przez uczestników.

 

SZCZEGÓŁY:

Uczestnicy obozu otrzymują: całodzienną profesjonalną opiekę trenerską, możliwość udziału w 3 treningach dziennie w podziale na poziom zaawansowania oraz w zajęciach teoretycznych, dostęp do basenu 25-metrowego na terenie hotelu, możliwość korzystania z sauny, możliwość treningu na stadionie lekkoatletycznym (w grupach zorganizowanych, według harmonogramu ustalonego przez trenerów), analizę techniki biegu na podstawie nagrań wideo, ubezpieczenie NNW.

Uczestnicy turnusu triathlonowego będą dodatkowo objęci profesjonalną opieką trenerów triathlonu, którzy będą prowadzić zajęcia z uwzględnieniem potrzeb wynikających z łączenia konkurencji wchodzących w skład dyscypliny. Grupa biegowa w programie dnia będzie miała dwa treningi biegowe, jedne zajęcia na basenie oraz wykład teoretyczny. Uczestnicy obozu mają pełną możliwość wyboru zajęć, w których chcą uczestniczyć (żadne zajęcia nie są obowiązkowe).