Najważniejsze Informacje

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Pakiet startowy będzie można odebrać w Biurze Zawodów zlokalizowanym na stadionie PGE Narodowym.

Godziny otwarcia Biura Zawodów:
24 marca (piątek) w godzinach 12.00 – 20.00
25 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 20.00

Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową (karta jest do pobrania z profilu zawodnika (na około 2 tygodnie przed biegiem) – po zarejestrowaniu się w zakładce TWOJE BIEGI) oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Na podstawie tych dwóch dokumentów, Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba.

UWAGA! W dniu biegu Biuro Zawodów nie będzie czynne.

Wejście od strony Wybrzeża Szczecińskiego przy bramie nr 5.

Zapisy na bieg prowadzone są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej rejestracja.maratonwarszawski.com

Zgłoszenia online zostaną zamknięte w dniu 25.03.2017r. Zapisanie się do biegu będzie możliwe również osobiście w Biurze Zawodów 12. Półmaratonu Warszawskiego, z zastrzeżeniem że łączna pula numerów startowych dla osób rejestrujących się po 22.03.2017r. oraz dostępnych w Biurze Zawodów wynosi 200.

Stawki opłaty startowej 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego wynoszą:

Od 1 marca 2017r. do 22 marca 2017r. – 120zł (pakiet z koszulką bawełnianą) lub 155zł (pakiet z koszulką techniczną adidas)
Od 23 marca 2017r. (także w Biurze Zawodów) – 160zł (pakiet z koszulką bawełnianą) lub 195zł (pakiet z koszulką techniczną adidas).

Pula koszulek technicznych adidas jest ograniczona

Start 12.PZU Półmaratonu Warszawskiego zlokalizowany będzie na ulicy Senatorskiej na wysokości Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych w okolicy startu, zalecamy dojazd komunikacją miejską.

Zalecamy dojazd metrem: pierwszą linią do stacji Metro Ratusz Arsenał, lub drugą linią metra do stacji Nowy Świat- Uniwersytet.

Samochody polecamy zostawić na parkingach parkuj i jedź P+R.

 

W nocy z soboty (25 marca) na niedzielę (26 marca) nastąpi zmiana z czasu zimowego na letni. Zmiana czasu skutkuje skróceniem snu o godzinę! Dla złagodzenia negatywnych efektów tej zmiany, warto w sobotę położyć się spać nieco wcześniej niż zwykle.

 

26 marca  uczestnicy 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego mogą poruszać się komunikacją miejską bezpłatnie – na podstawie numeru startowego. 

W imieniu wszystkich zawodników prosimy o ustawienie się w strefie zgodnej z deklarowanym czasem. To nie tylko dowód kultury osobistej i wyraz szacunku do szybszych biegaczy, ale również troska o  bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników.

Na mapce zaznaczyliśmy również sugerowaną drogę dojścia na start w zależności od koloru strefy startowej.

Na trasie zlokalizowane będą 4 punkty odżywiania, sprawdź jak będą zaopatrzone.

Po przekroczeniu linii mety otrzymacie kolejno: medal, napoje oraz folię. Zapraszamy do zapoznania się z planem miasteczka biegowego.

UWAGA!! Od godziny 10:30 ruch ulicą Wierzbową jest jednokierunkowy. Dojście na Plac Teatralny możliwe będzie wyłącznie ulicą Moliera.

Specjalnie przygotowani pacemakerzy będą prowadzić uczestników na następujące czasy (netto): 1:20, 1:25, 1:30, 1:35, 1:40, 1:45, 1:50, 1:55, 2:00, 2:10, 2:20. Pacemakerzy będą wyposażeni przed biegiem w widoczne do końca biegu flagi i ustawią się w odpowiednich strefach startowych. Aby skorzystać z pomocy „zająca”, nie trzeba się nigdzie zapisywać – wystarczy się za nim ustawić.

 

 

12. PZU Półmaraton Warszawski zaliczany jest do Korony Polskich Półmaratonów 2017.

Polskie Stowarzyszenie Biegów we współpracy z Wojskowym Klubem Biegacza „META” Lubliniec, opracowało regulamin zdobywania medalu Korony Polskich Półmaratonów w 2017 roku.

Zostało wybranych 10 półmaratonów. Żeby zdobyć „Koronę” wystarczy ukończyć 5 półmaratonów w ciągu kalendarzowego roku.

Pełną listę biegów, regulamin i wniosek „KPP” znajdziecie na stronie internetowej PSB: www.psb-biegi.com.pl/

WNIOSEK 
REGULAMIN

korona_ok

FotoMaraton.pl – pierwszy polski serwis fotograficzny dla biegaczy, oficjalnym serwisem fotograficznym PZU Półmaratonu Warszawskiego 2017.
Specjalnie dla biegaczy, fotografowie serwisu FotoMaraton.pl będą wykonywali zdjęcia w wielu punktach na trasie i mecie biegu. Już kilka dni po biegu, zdjęcia będzie można znaleźć na stronie http://www.fotomaraton.pl/, wpisując nazwisko lub numer startowy.
NOWOŚĆ! Zdjęcie można zamówić już teraz w najlepszej cenie obniżonej o 20%.
Wszyscy zamawiający wcześniej otrzymają zdjęcia w pierwszej kolejności.